Nasz Blog

Ekologiczny ogród agroturystyka W Dolinie Modrzewi

Chociaż nasze gospodarstwo leży w Rudawach Janowickich na wysokości ponad 600 m n.p.m. i klimat mamy typowo górski, to jednak od 25 lat z powodzeniem uprawiamy większość gatunków roślin ozdobnych,warzywnych i sadowniczych klimatu umiarkowanego.
Niektóre z nich, te ciepłolubne, nie mają tu łatwego życia, ale plony i tak są zadowalające i wzbogacają nasz jadłospis.

Od prawie 30 lat jesteśmy wegetarianami i jest to dla nas bardzo ważne – mieć własną zdrową żywność, której jakości jesteśmy pewni. Zawsze bardzo ostrożnie i tylko w ostateczności stosowaliśmy chemiczne środki ochrony roślin, a od kilku lat przestawiamy się na ekologiczne metody uprawy. Nasz ogród to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy doceniają walory zdrowej żywności,
a szczególnie dla wegetarian. W sezonie znajdziecie w nim obfitość przeróżnych warzyw, ziół i owoców, z których możecie sami przyrządzić smaczne wegetariańskie posiłki.

Na okres zimy przygotowujemy wiele smakowitych przetworów: soki, dżemy, przeciery i mrożonki. Nawet w tym niesprzyjającym czasie nasza dieta nie jest monotonna ani uboga. Gospodarstwo zaspokaja całkowicie nasze, niemałe przecież, zapotrzebowanie na jarzyny i owoce, a sprzedaż nadwyżek uzupełnia domowy budżet.

Mamy wiosnę, więc w tunelu foliowym rosną już nowalijki, sadzonki pomidorów i papryki, a także rozsady warzyw. Wkrótce całe pole zazieleni się od różnych upraw i rozkwitną drzewa owocowe. Nastanie najpiękniejsza pora roku.

 

 

Komentarze są wyłączone